VIDEO

Jak obejrzeć „Kogel Mogel 3” na laptopie lub tablecie?

Po 30 latach przerwy ukazała się najnowsza część filmu „Kogel Mogel”. Produkcja otrzymała tytuł „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”. Scenarzystką tej polskiej komedii fabularnej jest Ilona Łepkowska, a reżyserem Kordian Piwowarski. Film opowiada o dalszych losach Katarzyny Solskiej. Podobnie jak w poprzednich dwóch częściach, rolę główną odgrywa Grażyna Błęcka-Kolska. 

Główna bohaterka jest po rozwodzie. Mieszka razem ze swoją matką we wsi Bródki, gdzie pełni funkcję dyrektorki lokalnej szkoły. I tym razem czeka na nią mnóstwo zabawnych i romantycznych przygód. Musi również stawić czoło różnym problemom dnia codziennego. 

„Kogel Mogel 3” w telewizji internetowej 

Aby obejrzeć na laptopie lub tablecie „Kogel Mogel 3”, film ten można wyświetlić w telewizji internetowej. Oglądamy wówczas z poziomu przeglądarki lub aplikacji mobilnej ten sam przekaz, który w danym momencie jest transmitowany w tradycyjnej telewizji satelitarnej. Nadawanie odbywa się z wykorzystaniem technologii strumieniowej. Film „Kogel Mogel 3” emituje telewizja Canal +. Aby mieć pewność wysokiej jakości obrazu i dźwięku, należy dysponować stabilnym łączem internetowym o dużej szybkości. Spore znaczenie odgrywają również parametry znajdującej się w urządzeniu karty graficznej i dźwiękowej czy procesora.

W przypadku tradycyjnej telewizji internetowej, użytkownik musi dostosowywać się do bieżącej ramówki. Istnieje więc ryzyko, że przegapi długo wyczekiwany film, jeżeli np. będzie musiał w godzinie transmisji zajmować się czymś innym. Aby uniknąć takiej sytuacji, można skorzystać z oferty platform video na życzenie (VOD). Są to serwisy, których funkcjonowanie przypomina działanie wypożyczalni filmów DVD. Aby móc oglądać „Kogel Mogel 3”, należy wprowadzić na wybranym urządzeniu jednorazowy kod, który jest aktywny przez określony czas – np. 12 godzin, 24 godziny czy 48 godzin.

Można również zdecydować się na wykupienie miesięcznego abonamentu. Pozwala to uzyskać dostęp nie tylko do określonego filmu, np. „Kogel Mogel 3”, lecz wszystkich materiałów znajdujących się w bazie danej platformy. Część serwisów VOD umożliwia swoim użytkowników oglądanie filmów bez reklam. Zarazem każdy wypożyczony materiał można w dowolnym momencie przewijać, wstrzymywać i wznawiać.  

Na jakim urządzeniu obejrzeć „Kogel Mogel 3”? 

Użytkownik ma możliwość oglądania filmu na takich urządzeniach jak np. tablet, laptop, smartfon czy urządzenie Smart TV. Konieczne będzie w tym celu skorzystanie z dedykowanej aplikacji mobilnej.  

Aby zwiększyć komfort oglądania „Kogel Mogel 3”, można wyświetlić film na dużym ekranie. Najłatwiej skorzystać z wbudowanej funkcji telewizorów Smart TV. Posiadacze starszych odbiorników mogą podłączyć tableta czy laptopa do telewizora w sposób przewodowy – np. za pomocą kabla HDMI, standardu MHL czy odpowiednich przejściówek. Mają ponadto możliwość skorzystania z przystawki telewizyjnej, takiej jak np. Google Chromecast. 

Oglądanie filmu „Kogel Mogel 3” na znanych platformach VOD jest rozwiązaniem całkowicie legalnym oraz zapewniającym wysoką jakość dźwięku i obrazu. Nie ma zatem sensu narażać się na problemy prawne, pobierając materiał z nielegalnie działających stron internetowych.