Internet Media Technologie

Ja w prosty sposób ściągnąć film z YouTube?

Pobieranie z YouTube jest idealnym sposobem na zachowanie ulubionych filmów na dysku. Czynność ta nie jest skomplikowana i wymaga od nas zaledwie kilku kliknięć myszą. Poniżej prezentujemy, w jaki sposób pobrać na dysk filmy z serwisu YouTube i cieszyć się niezależnie czy film został usunięty z sieci czy jesteśmy offline i nie możemy go obejrzeć.

Pobieranie filmów z YouTube – sposoby

Choć YouTube jakiś czas temu wprowadził funkcję, dzięki której po wykupieniu abonamentu użytkownicy mogą zapisywać w pamięci urządzenia swoje ulubione materiały wideo, to opcja ta nie działa we wszystkich przypadkach.

Jednym z najlepszych rozwiązań pozwalających nam na zapisywanie filmów z YouTube (i nie tylko) są niezależne strony i aplikacje.

Pierwszym ze sposobów jest skorzystanie z niezwykle intuicyjnej i bezproblemowej w użytkowaniu strony, będącej w rzeczywistości konwerterem online.

Mowa o stronie ClipConverter, po wejściu na którą wystarczy w pojawiające się okno wkleić link do filmu, który chcemy pobrać. Następnie wybieramy jakość i format, w którym chcemy aby plik został zapisany na dysku, przechodzimy dalej i klikamy pobierz. Voilà.

Jak pobrać film z YouTube

Pobieranie z YouTube możemy również przeprowadzić za pomocą aplikacji pozwalających nam na ściąganie materiałów z serwisu. Do najpopularniejszych tego typu programów należy darmowy JDownloader, za pomocą którego w prosty sposób możemy pobierać wiele klipów jednocześnie. Wystarczy, że zainstalujemy program i możemy cieszyć się pobieraniem ulubionych filmów.