VIDEO

Nadawanie strumieniowe

Nadawanie strumieniowe to nie tylko nowy sposób na oglądanie telewizji – to jest telewizja. Firmy takie jak Netflix, Hulu i Amazon podnoszą poziom telewizji w sposób, którego nigdy nie widzieliśmy. W 2018 roku usługi przesyłania strumieniowego po raz pierwszy wyprodukowały więcej skryptów w oryginalnych programach niż telewizja lub telewizja kablowa. Dziś w sieci znajdziemy szereg stron i telewizji internetowych, które pozwalają nam oglądać filmy online, gdzie tylko chcemy i kiedy chcemy.  

Zalety telewizji internetowych

Streaming jest również znacznie tańszą opcją niż tradycyjny kabel. Część serwisów jest płatna, a wiele całkowicie darmowych. Jednak nawet płatne telewizje internetowe, są tańsze niż jakakolwiek umowa z dostawcą telewizji kablowej. Jedyne czego potrzebujesz, to niezawodne połączenie z Internetem. Twój internet musi spełniać określone prędkości, aby płynnie przesyłać strumieniowo wideo. Jeśli twoja usługa nie zapewnia wystarczającej przepustowości, programy będą regularnie wstrzymywać buforowanie (ładowanie) lub odmówią wyświetlania. W większości przypadków twój dostawca Internetu prawdopodobnie z łatwością spełni to minimum. Średnie prędkości pobierania stacjonarnego Internetu szerokopasmowego w Polsce wyniosły 96,25 Mb / s w 2018 roku, co wystarcza do przesyłania strumieniowego w rozdzielczości 4K na prawie czterech telewizorach jednocześnie. Jeśli nie masz pewności co do szybkości Internetu, wykonaj dowolny test. Zapewni to dokładny odczyt tego, co naprawdę otrzymujesz od swojego usługodawcy (a nie tylko tego, za co płacisz).

Urządzenie do przesyłania strumieniowego lub smart TV

Jeśli kupiłeś telewizor w ciągu ostatniej dekady, prawdopodobnie jest to „inteligentny telewizor ”. Oznacza to, że ma wbudowane niektóre aplikacje do przesyłania strumieniowego. Niestety, wstępnie zainstalowane aplikacje mogą być dość ograniczone, a telewizor może nie mieć możliwości pobierania nowych usług przesyłania strumieniowego – producenci mają różne umowy określające, które aplikacje do przesyłania strumieniowego „dozwolone” w telewizorach. Na przykład nawet zupełnie nowy telewizor LG lub Vizio smart TV nie pozwoli ci pobrać aplikacji HBO, aby obejrzeć nową „Grę o tron”. Aby uzyskać dostęp do praktycznie dowolnej aplikacji do strumieniowania z telewizora i bardziej intuicyjny interfejs, najlepszym rozwiązaniem jest urządzenie do strumieniowania. Podłącza się go do portu HDMI telewizora. Stamtąd konfiguracja jest prosta: po prostu podłącz go do telewizora i postępuj zgodnie z kilkoma prostymi instrukcjami dotyczącymi łączenia się z Wi-Fi (lub jeszcze lepiej, użyj kabla Ethernet, jeśli telewizor znajduje się w pobliżu routera bezprzewodowego).

Coś do obejrzenia

Streaming zapewnia dostęp do tysięcy filmów i programów telewizyjnych, których nie można uzyskać za pośrednictwem tradycyjnej telewizji kablowej. Zdecydowanie najpopularniejszymi opcjami są usługi na żądanie, takie jak Netflix i Hulu. Usługi te umożliwiają obejrzenie mieszanki oryginalnych i licencjonowanych treści. Jeśli chcesz oglądać telewizję kablową bez wysokich rachunków, usługi przesyłania strumieniowego na żywo dają większą elastyczność w zakresie tego, za co płacisz. Większość pakietów kosztuje niewiele, a znajdziesz tam filmy online każdej kategorii. Możesz także wypożyczyć filmy, kiedy chcesz, z aplikacji takich jak Amazon Instant Video.